About Me & Blog

Nejaké základné info o mne:

 

Moje meno je Mária, no väčšina ľudí sa neodváži ma tak volať (nič proti základnej verzii môjho mena, no keď mi tak niekto povie, cítim sa trochu... staro. A ako keby ma hrešil.), takže adekvátna prezývka je Mary. Mám 17 rokov (tak toto už neplatí... som veľká 19tka, ale nechám tu tú 17tku, aby som vedela, kedy som to tu založila) a som tak trochu zátvorkový typ človeka (vysvetlivka - dodatkové informácie dávam do zátvoriek).
Čo sa týka blogu, som veľmi nezodpovedná *blushing*. Preto ak som zapojená do nejakých vecičiek a neprichádzajú odo mňa žiadne nové príspevky, pokojne na mňa naziapte (v rámci slušnosti, samozrejme) v odkazovači ===>

 

Názov blogu:

 

Nechcem, aby ste brali názov môjho blogu doslova a považovali ma za malého úchyláka, zameraného špeciálne na literatúru s vysoký obsahom erotických scén (aj keď, po tom, čo som sa dozvedela, že Fifty Shades of Grey bola pôvodne vydaná na S/M pornografickej stránke, začínam pochybovať o svojej nevinnosti).
Názov "A Bookish Little Perv" pochádza z knihy od Davida Levithana (milujem jeho štýl písanie, je taký dynamický) a Rachel Cohn "Dash & Lily's Book of Dares". Ak ste ju čítali, bola tam istá scénka v kníhkupectve pokiaľ sa nemýlim, obsahujúca výrok: "You bookish little pervert!". Kto by sa do takého oslovenia nezamiloval??

 

Čo mám rada:

 

Knihy. Prekvapivé, však? Takisto Rise Against, med, strašiaky na poliach (ale nie palica+igelitka, ale tých poriadne oblečených v otrhaných veciach), čokoládu s náplňami (okrem orieškovej!), seriály, citáty, svojho psa (tá protivná malá - rozumej veľká - hyena), obrazy Salvadora Dalího (aj keď o ňom v podstate nič neviem, no jeho obrazy sú pekné. Tak. Nesnažím sa tváriť, že im aj rozumiem.), silné hrdinky, sarkazmus, knihy, ktoré ma dokážu rozosmiať a hneď na to rozplakať. A JJja :*

 

Čo nemám rada:

 

Pokrytectvo, zdĺhavé opisy v knihách, nudu, keď trčím príliš dlho na Facebooku, uškriekané baby, negatívne komentáre (čím nechcem povedať, že na ne nemáte právo - máte. Ide len o to, že mám rada, keď mi niekto hladká ego.)

 

Kontakt:  

 

Goodreads
Poznámka na koniec: Tento blog je hlavne o knihách, no kde-tu si rozhodne zafilozofujem. Tak či onak, dúfam sa vám tu bude páčiť :)

3 komentáre:

 1. Strašiaky na poliach? :D
  Keď som bola v anglicku videla som jedného skutočne originálneho. Vyzeral ako vtát, vyrobený bol na spôsob šarkana, a bol priviazaný na lankách k zemi. Vietor tam fúkal stále a ten strašiak vyzeral, že je vták a lieta na poľom. U nás by niečo také asi ani nevymysleli. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tento komentár bol odstránený autorom.

   Odstrániť
 2. Tiež sa volám Mária, ale mňa prezývajú všelijako :D Obzvlášť sa naštvem, keď mi niekto povie Marika alebo Mariška :D Nechápem, čo je také hrozné na Maja alebo Majka :D

  OdpovedaťOdstrániť